Solo šokiai

Klaipėdoje šokių centre ``MONDO``

Pajausk gyvenimo skonį šokant Solo Latino šokius kartu su ``MONDO``

Solo latino – geras pasirinkimas merginoms, moterims, norinčioms išmokti atpažinti savo individualumą, lavinti eleganciją, koordinaciją, judėjimą erdvėje. Kokie išties solo latino šokiai?

„Ča ča ča“, „Rumba“, ir „Samba“ – pagrindiniai solo latino stiliaus šokiuose, kilę iš Kubos. Į Europą jie atkeliavo 19 a. viduryje per Šiaurės Ameriką.

„Ča ča ča“ – tai linksmas Lotynų Amerikos šokis, kurio pavadinimas reiškia susirinkimą, pokalbį arba šventą veiksmą, būgnų ir dievų dialogą. Šio šokio pradininkas ir kūrėjas yra kubietis Enrique’ė Jorrin’as, „Ča ča ča“ šokį sukūręs iš „Mambo“. Iš pradžių jis buvo laukinis ir egzotiškas, bet šiuolaikinis „Ča ča ča“ tempas kiek lėtesnis, o jo pirmykštis azartas – pažabotas. Dažniausiai šokiai madingi būna labai trumpai, štai „Ča ča ča“ – populiarus iki šiol. Nuo 1961 m. jis buvo įtrauktas į oficialią šokių konkursų programą.

„Rumba“ pavadinimas, kaip ir „Tango“, „Milonga“ ir „Habanera“, kilęs iš žodžio, reiškiančio šventę, susibūrimą. Nežinoma kada tiksliai atsirado „Rumba“, aišku tik tai, kad šis, kaip ir kiti Lotynų Amerikos šokiai, susijęs su religija. Į Europą „Rumba“ pateko iš Niujorko 1930 metais. Anglai sukūrė choreografiją, vėliau ją perėmė prancūzai ir vokiečiai. „Rumbos“ šokėjai grakščiai ir taisyklingai judina klubus, o visas kūnas lieka nejudrus, jo ramybę sudrumsčia tik būgno garsai. Tada ritmingai atliekami pavieniai žingsneliai ir lengvai virpinamos išlenktos rankos. „Rumba yra kūniškos meilės eilėraštis, moters užkariavimas be mandagių nusilenkimų ir nereikalingų užuolankų“- tai kubiečio, garsaus šokių tyrinėtojo Fernando Ortiz’o mintis, teisingiausiai apibūdinanti šį šokį. „Rumba“ – tai meilės šokis.

Šokant šiuos šokius solo latino užsiėmimuose merginos ir moterys atranda vidinį seksualumą, kuris tampa ir asmeninio gyvenimo dalimi. Šokėjai pradeda labiau pasitikėti savimi, jaučiasi patrauklesni, pasikeičia net manieros – jos tampa išraiškingesnės, tampa lengviau bendrauti. Tai reiškia, kad visos gyvenimo sferos suaktyvėja, leidžia daugiau pasiekti karjeroje, asmeniniame gyvenime ir užpildo kasdienybę įvairiomis spalvomis.

Jei esate aistringas šokių mylėtojas, verta aplankyti Kubą, tačiau, nemažai jaudinančių potyrių laukia ir solo latino pamokose. „Ča ča ča“, „Rumba“, „Samba“ paliks neišdildomų įspūdžių, padės atsiplėšti nuo rutinos ir pajusti gyvenimo skonį.

Užsiėmimų metu, mokiniai šokių aikštelėje sustoja eilėmis – šokių junginiai pradžioje būna lengvai atliekami, tačiau palaipsniui, lavinant judėjimą, jie darosi vis sudėtingesni.

Tai – tik žingsnelių derinys, kuris papildomas atskirų kūno dalių judėjimu: rankų, pečių, galvos, klubų darbu. Leidžiant kūnui pajusti muzikos ritmą, atskiri žingsniai susipina į atliekamą šokį. Pajusti malonumą atliekant junginį reikia laiko – kiekvienam individualiai. Svarbu suprasti, kad tai įvyksta tik nuosekliai kartojant žingsnius ir junginius.

solo latino moterims